Hyppää sisältöön

Uutiset-näyttösivun murupolku

Keskustelutilaisuus 5.11.2025 myyntilupiin liittyvien variaatioiden vuosiraportoinnista (Annual Updates)

23.10.2025

Fimea järjestää virtuaalisen keskustelutilaisuuden myyntilupiin liittyvien variaatioiden vuosiraportoinnista (Annual Updates) keskiviikkona 5.11.2025 klo 10.00–11.00. Tilaisuus on tarkoitettu kaikille variaatioiden vuosiraportoinnin parissa työskenteleville tai aiheesta kiinnostuneille. Tilaisuus on suomenkielinen.

Ohjelmassa on puheenvuorot Fimean ja lääketeollisuuden edustajilta sekä aikaa kysymyksille ja keskustelulle. Voit lähettää aiheesta ennakkokysymyksiä 27.10. mennessä myös ilmoittautumisen yhteydessä tai sähköpostitse [email protected] otsikolla ”Webinaari – Annual Update”.

Ilmoittaudu mukaan 31.10. mennessä

Voit ilmoittautua mukaan alla olevan Webropol-linkin kautta. Huomaathan, että ilmoittautumisaika päättyy 31.10.2025 klo 16.00. Lähetämme osallistumislinkin (Teams) ilmoittautuneille viimeistään webinaaria edeltävänä päivänä.  

Ilmoittautumislinkki ja ennakkokysymykset (Webropol-lomake) 

Webinaarin ohjelma: 

Klo 10
Tilaisuuden avaus 
Johanna Tervo, tilaisuuden puheenjohtaja, myyntilupakoordinaattori, jaostopäällikkö, Fimea 

Fimean näkökulma ja vastauksia ennakkokysymyksiin 
Hanna Varakas, laatututkijakoordinaattori, Fimea 

Teollisuuden näkökulma 
Camilla Skogman-Lindqvist, Regulatory Affairs Manager, Novartis Finland Oy

Kysymyksiä ja keskustelua

Keskustelun yhteenveto, Johanna Tervo, Fimea

Tilaisuus päättyy klo 11.


Lämpimästi tervetuloa! 


Mahdolliset tiedustelut webinaariin liittyen [email protected],


 

Tulosta-painike